Wzięliśmy udział w Dniach Otwartych na AWF

Pokazać dzieciom, że zdrowe odżywianie może być smaczne, a aktywność fizyczna sprawiać radość – z taką misją wzięliśmy udział w Dniach Otwartych na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Czu udało się ją zrealizować? W 100%!

Wspólne gotowanie

Zasady zdrowego żywienia, piramida żywieniowa, tłuszcze czy węglowodany – to tematy, które co prawda są ważne, ale mogą wydawać się zbyt nudne dla dzieci. Nasze zajęcia udowodniły, że nic bardziej mylnego. Jak przekonały się maluchy, które wzięły udział w Dniach Otwartych na poznańskim AWF-ie, edukacja żywieniowa może być fascynująca i pełna przygód.

O to, aby taka była, zadbała nasza dietetyczka, która przeprowadziła zajęcia na temat zasad zdrowego żywienia. Julia pomogła maluchom przygotować kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki, a także ułożyć piramidę żywieniową z przygotowanych produktów. Efekt? Nie tylko edukacja, ale też frajda i uśmiech na twarzach dzieci. Oprócz tego maluchy zrozumiały, że zdrowe jedzenie może być jednocześnie pyszne.

Taekwondo dla dzieci

Dzięki trenerce Jagodzie Ulfig dzieci miały niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w zajęciach taekwondo. Uczestnicy poznali podstawy tej sztuki walki. Najważniejsze było jednak pokazanie maluchom, że uprawianie aktywności fizycznej może być świetną formą spędzania wolnego czasu.

Wierzymy, że działając w ten sposób, czyli łącząc edukację z zabawą, jesteśmy najbardziej efektywni w zapobieganiu otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.