Warsztaty dla dzieci z Poznania w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Kiedy odkryjemy coś, co nie tylko się sprawdza, ale również wzbudza entuzjazm i radość wśród najmłodszych, nie ma powodu, by się zatrzymywać. Dlatego z ogromną przyjemnością kontynuujemy serię naszych warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Zajęcia w Centrum Inicjatyw Rodzinnych były tak samo udane, jak wszystkie poprzednie, z tą jednak różnicą, że tym razem, nie działaliśmy w pojedynkę, a z pomocą firmy Sporters.pl.

Jeść zdrowo, czyli jak?

Pysznie czy może jednak niesmacznie? Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć dzieciom, które zgromadziły się w poznańskim Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Choć większość z nich przyszła na warsztaty z przekonaniem, że żadna zdrowa przekąska nie może się równać z chipsami czy słodkim batonem, to jesteśmy przekonani, że maluchy wróciły do domów ze zgoła innym myśleniem.

Podczas naszych zajęć doświadczona dietetyk porozmawiała z najmłodszymi o tajnikach zdrowego żywienia i wytłumaczył im nie tylko, co to znaczy jeść zdrowo, ale też jak ogromne ma to znaczenie. Podczas spotkania dzieci miały też okazję układać piramidę żywienia, odkrywając, jak ważne jest zrównoważone spożywanie różnorodnych produktów. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warzywa i owoce powinny być podstawą codziennej diety, a produkty pełnoziarniste i źródła białka stanowią solidne fundamenty dla zdrowego wzrostu i rozwoju.

Nauka poprzez zabawę

Podczas warsztatów dzieci przygotowały własne zdrowe koktajle. Do dyspozycji miały takie składniki jak mleko, banany czy pyszny, a zarazem zdrowy krem orzechowo-kakaowy. Wspólnie przekonaliśmy się, jak te składniki mogą współgrać, tworząc smaczne i pełnowartościowe napoje. Dzieci odkryły, że zdrowe jedzenie to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim źródło energii i radości. Oprócz tego miały ogromną frajdę ze wspólnego gotowania.

Fundacja Studio Figura i Sporters.pl – razem dla dobra dzieci

Tę wspaniałą przygodę z nauką przygotowywania zdrowych przekąsek mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu sklepu Sporters.pl, który nie tylko jest producentem koktajli proteinowych, napojów węglowodanowych i żywności funkcjonalnej, ale też wspiera rozwój sportowy dzieci oraz młodzieży. Marka aktywnie włączyła się w organizację naszych warsztatów, zapewniając nam produkty spożywcze, które zostały wykorzystane w części kulinarnej.

To w dużej mierze właśnie dzięki takim partnerom nasza fundacja może kontynuować misję inspirowania dzieci do zdrowego stylu życia.

Dzięki współpracy z różnymi instytucjami i lokalami udało nam się dotrzeć do jak największej liczby najmłodszych, sprawiając, że Halloween i Andrzejki stały się dla nich czasem twórczej zabawy i nauki. Mamy nadzieję, że będziemy mieć szansę poprowadzić coraz więcej takich inicjatyw, inspirując kolejne pokolenia do respektowania roli zdrowej diety w codziennym życiu.

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.