Edukacja przez zabawę

Przedszkole Pod wesołą chmurką w Tarnowie Podgórnym, Przedszkole Publiczne Łamigłówka w Dąbrowie i świetlica dla dzieci w Polkowicach to kolejne miejsca, w których przeprowadziliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Nasza misja

Od niemal samego początku istnienia Fundacji Studio Figura prowadzimy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w trakcie których uczymy maluchy tego, jak i co jeść, by wyrosnąć na zdrowych dorosłych ludzi. Robimy to w ramach naszej misji, jaką jest walka i zapobieganie otyłości wśród najmłodszych.

Od tego czasu odwiedziliśmy kilkadziesiąt miejsc, w których nasza dietetyczka opowiadała o zasadach zdrowego żywienia, piramidzie żywności czy przygotowywaniu zarówno zdrowych, jak i pysznych posiłków. W ostatnim czasie takie warsztaty przeprowadziliśmy dla maluchów z Tarnowa Podgórnego, Dąbrowy i Polkowic.

Gry i zabawy

Nasze warsztaty są wyjątkowe, dlatego że to nie tylko teoria, która w przypadku najmłodszych może być nużąca, ale też praktyka, która łączy w sobie edukację z zabawą. Dla dzieci z Tarnowa Podgórnego, Dąbrowy i Polkowic przygotowaliśmy takie atrakcje jak:

• odkrywanie nowych smaków
  • nadawanie kreatywnych nazwy warzywom i owocom
  • układanie piramidy zdrowego żywienia
  • przygotowywanie zdrowego talerza
  • szukanie witamin
Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.