Czarujemy upiornie smaczne i zdrowe przekąski, czyli warsztaty kulinarne dla dzieci z okazji Halloween i Andrzejków

Halloween i Andrzejki to nie tylko czas, gdy wcielamy się w postaci rodem z filmów grozy i wróżmy z wosku, ale także świetna okazja, by wykorzystać te chwile w twórczy sposób. W duchu najbardziej magicznych dni w roku Fundacja Studio Figura zorganizowała cykl zajęć kulinarno-edukacyjnych dla dzieci, podczas których maluchy uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych.

Bananowe duszki albo owocowe różdżki

Zadaniem każdego małego kucharza było stworzenie swojej unikatowej przekąski. Dziecięca wyobraźnia nigdy nie zawodzi, dlatego pomysłów nie brakowało! Wspólnymi siłami przygotowaliśmy mnóstwo kreatywnych dobroci m.in. jajeczne pająki, chrupiące szczęki z jabłek i pianek czy też eliksir czarownicy. Dzięki praktycznemu doświadczeniu pociechy przekonały się, że przyrządzanie bogatych w wartości odżywcze i witaminy posiłków nie musi oznaczać rezygnacji z radości ich jedzenia. Wręcz przeciwnie — mogą być równie kolorowe i apetyczne jak mniej zdrowe wybory, a także stać się źródłem tego co najlepsze dla rozwoju organizmu.

Nauka przez zabawę

W trakcie prac nad smacznymi przekąskami nasi milusińscy mieli dużą frajdę oraz okazję dowiedzieć się, dlaczego spożywanie pełnowartościowych produktów, w tym warzyw i owoców, jest tak ważne, aby utrzymać dobrą kondycję fizyczną i samopoczucie. Poprzez zabawę w gotowanie, dzieci rozwijały również swoją kreatywność i zdolności manualne. Ponadto staraliśmy się zainteresować ich szerokim spektrum smaków i kształtów, wierząc, że przełoży się to na chęć odkrywania przez nich zdrowych opcji żywieniowych w przyszłości. Chcemy, aby zdrowe jedzenie było dla najmłodszych czymś naturalnym i przyjemnym, a nie wyłącznie przykrym obowiązkiem.

Zarażamy wiedzą

Warsztaty kulinarne z okazji Halloween i Andrzejków odbyły się w kilku miejscach, aby jeszcze więcej dzieci mogło czerpać informacje na temat prawidłowego odżywiania oraz stylu życia. W tym celu zorganizowaliśmy zajęcia w siedzibie Fundacji Studio Figura, ale także odwiedziliśmy:

• przedszkole „Łamigłówka” w Dąbrowie
  • 4US Kawiarnia i Sala Zabaw Panda w Dąbrówce
  • partnerski gabinet Studio Figura Siedlce
  • Twoją Przestrzeń w Poznaniu

Dzięki współpracy z różnymi instytucjami i lokalami udało nam się dotrzeć do jak największej liczby najmłodszych, sprawiając, że Halloween i Andrzejki stały się dla nich czasem twórczej zabawy i nauki. Mamy nadzieję, że będziemy mieć szansę poprowadzić coraz więcej takich inicjatyw, inspirując kolejne pokolenia do respektowania roli zdrowej diety w codziennym życiu.

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.