Podopieczny Fundacji – Adam lat 8, Biedrusko

Adam od najmłodszych lat kocha ruch i jest bardzo aktywnym dzieckiem. Nasz 8-letni podopieczny jest fanem piłki nożnej, która jest jego ulubioną formą aktywności. Czas pandemii doprowadził jednak do zepchnięcia sportu na dalszy plan. Nadmierne kilogramy nie pozwalają mu cieszyć się w pełni swoją pasją do piłki nożnej. Teraz chce cieszyć się życiem bez żadnych ograniczeń, dlatego wraz z mamą zgłosił się po pomoc do Fundacji Studio Figura.

Adaś z Mamą i fundacją

Historia Adama

Adaś jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej, a jego ulubionym przedmiotem jest zdecydowanie wychowanie fizyczne. Od 3 lat trenuje piłkę nożną i z roku na rok staje się coraz lepszym zawodnikiem. Dodatkowe kilogramy zaczęły jednak dawać się we znaki…

Pierwsze problemy z nadwagą zauważyła mama Adama już w pierwszych miesiącach pandemii, która miała negatywny wpływ na chłopca. Zmniejszenie aktywności fizycznej i zmiana sposobu żywienia, polegająca na nieregularnym jedzeniu posiłków w ciągu dnia, były głównymi przyczynami nadwagi u naszego podopiecznego. Mama Agnieszka sama zmaga się z nadwagą i chce dla swojego dziecka jak najlepiej! W trosce o swojego synka postanowiła poszukać pomocy.

Adaś ma bardzo sprecyzowane plany co do swojej przyszłości – marzy o tym, aby w wieku 18 lat zostać powołany do kadry piłkarskiej Lecha Poznań. W rozmowie z nami stwierdził, że jego motywacją do zrzucenia dodatkowych kilogramów jest chęć bycia lepszym i szybszym zawodnikiem na boisku. Fundacja Studio Figura pomoże Adasiowi cieszyć się życiem bez żadnych ograniczeń.