Zdrowi i aktywni – Fundacja Studio Figura w Obornikach

9 lipca 2022 roku Fundacja Studio Figura odwiedziła Galerię Młyńską w Obornikach, gdzie zorganizowała wydarzenie edukacyjne dla najmłodszych i ich rodziców pod hasłem „Zdrowi i aktywni”. Podczas jego trwania, wykorzystując różne gry i zabawy edukacyjne, zapoznawano dzieci z zasadami zdrowego żywienia oraz korzyściami płynącymi z regularnych ćwiczeń. Ich opiekunom natomiast przekazywano broszury informacyjne Fundacji oraz wizytówki, zapraszające do grupy wsparcia, powstałej dla rodziców dzieci zmagających się z problemem otyłości.
Event powstał dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Oborniki.

"Paulina
Moje menu do uzupełnienia dla dzieci

Zdrowe odżywianie i ruch – zabawy edukacyjne

W lipcowym wydarzeniu „Zdrowi i aktywni” Fundacja Studio Figura skupiła się na dwóch zasadniczych obszarach mających największe znaczenie w przeciwdziałaniu otyłości wśród dzieci i nastolatków: odżywianiu (zbilansowanej diecie) i ćwiczeniach fizycznych. Wolontariusze Fundacji przekazywali najmłodszym wiedzę o zdrowym stylu życia stosując elementy zabaw, a więc najbardziej skuteczną dla nich formę uczenia się.

Dzieci w czasie imprezy pod okiem specjalistów mogły między innymi:

• skomponować swoje zdrowe menu – dowiadując się przy tym, jakie produkty żywieniowe są dobre dla organizmu człowieka i dlaczego warto je jeść;
  • narysować własne pomysły do szkolnej śniadaniówki – słuchając wolontariuszy opowiadających im o zaletach prawidłowego odżywiania się;
  • rozwiązać rebusy i pokolorować kolorowanki o tematyce wydarzenia.

Idea akcji „Zdrowi i aktywni”

Wśród dzieci i młodzieży każdego roku, w zatrważającym tempie, wzrasta liczba osób dotkniętych nadwagą lub otyłością. W Polsce z tego powodu cierpi już co trzeci 8-latek i aż 15% 15-latków. Dlatego Fundacja Studio Figura stawia sobie jako cel szeroko pojętą edukację na temat zdrowego stylu życia i spełnia go między innymi poprzez organizację wydarzeń pod hasłem „Zdrowi i aktywni”. Podczas nich wolontariusze Fundacji przekazują opiekunom, biorących w nich udział dzieci, niezbędną wiedzę o tym, jak zapobiegać problemowi otyłości u najmłodszych, a także udzielają odpowiedniego wsparcia i motywacji do zadbania o prawidłową masę ciała ich podopiecznych.

Fundacja Studio Figura – edukuje i spełnia marzenia najmłodszych

Fundacja Studio Figura zajmuje się pomocą dzieciom oraz młodzieży zmagających się z problemem otyłości, którą realizuje poprzez zapewnienie odpowiedniej opieki dietetycznej, trenerskiej i psychologicznej swoim wychowankom. Skupia się także na edukacji i promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Fundacja w Obornikach