Zadbaj o zdrową przyszłość swojego dziecka – Dołącz do Grupy wsparcia dla rodziców Fundacji Studio Figura.

Twoje dziecko nie chce jeść? A może wręcz przeciwnie, ma skłonności do objadania się? Poprawa relacji z jedzeniem często jednak okazuje się bardzo trudna. Aby ułatwić dziecku tę zmianę, warto sięgnąć po porady ekspertów, dietetyków i psychologów. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci drogę do bezpłatnej pomocy specjalistów. Pierwszego czerwca w Dniu Dziecka 2022 roku utworzyliśmy Grupę wsparcia dla rodziców edukująca o żywieniu i psychologii dziecka na Facebooku

Misja przyświecająca naszej grupie

Nasza Grupa wsparcia dla rodziców to zamknięta społeczność, której działania skierowane są do rodziców. Jej głównym
celem jest edukowanie o zdrowych nawykach żywieniowych najmłodszych oraz pomoc w ich umiejętnym kształtowaniu.
To miejsce, gdzie nikt nie jest oceniany, panuje w nim wzajemne zrozumienie i chęć pomocy.

Społeczność grupy tworzą rodzice zaniepokojeni relacją swojego dziecka z jedzeniem i Ci, którzy chcą zwiększyć
swoją wiedzę w temacie odpowiedniego odżywiania najmłodszych. Wśród jej członków znajduje się ponadto grono
ekspertów z dziedziny dietetyki i psychologii. Dlatego na naszej grupie nie tylko możesz bez obaw podzielić się
swoimi wątpliwościami, ale także uzyskać od specjalistów odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania.

Pomocne treści – czyli co znajdziesz na grupie

Na naszej Grupie wsparcia dla rodziców regularnie publikowane są materiały edukacyjne od dietetyków, psychologów
oraz innych specjalistów czynnie zajmujących się zdrowiem dzieci i młodzieży. Z nich dowiesz się, m.in.:

• Czym jest nadwaga i otyłość? Jak im zapobiegać i jak z nimi walczyć?
  • Czym są zaburzenia odżywiania? Jak je rozpoznać i jak sobie z nimi radzić?
  • Czym są zdrowe nawyki żywieniowe i jak je kształtować u dzieci?

Dodatkowo eksperci należący do grupy często prowadzą transmisje na żywo, podczas których możesz zadać im
bezpośrednio pytania dotyczące Twojego dziecka.

Czym jest i jak jeszcze pomaga dzieciom nasza Fundacja?

Jesteśmy organizacją non-profit, która nie pozostaje obojętna na problem otyłości oraz zaburzeń odżywiania wśród najmłodszych. Nasi przedstawiciele zdają sobie sprawę, jak trudna i wymagająca dla rodziców jest naprawa relacji z jedzeniem ich dzieci. Dlatego staramy się tworzyć bezpieczną przestrzeń dla budowania na nowo zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Edukujemy i zapewniamy profesjonalne wsparcie ze strony dietetyków oraz psychologów.

Chcąc pomóc jak największej liczbie dzieci działamy na terenie całej Polski. Swoją misję „lepiej zapobiegać niż leczyć”
spełniamy, uczestnicząc na wydarzeniach przyciągających całe rodziny. W ich trakcie edukujemy o znaczeniu aktywności fizycznej i odpowiednim odżywianiu najmłodszych.