Ruch, zabawa, edukacja – Fundacja Studio Figura nad brzegiem Jeziora Rusałka w Poznaniu

17 lipca 2022 roku Fundacja Studio Figura miała okazję zorganizować zabawy edukacyjne dla dzieci i ich rodziców nad brzegiem Jeziora Rusałka w Poznaniu. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Zdrowi i aktywni”. Obecni na nim wolontariusze – pracownicy Studio Figura, uczyli najmłodszych oraz ich opiekunów zasad zdrowego żywienia, a zaproszeni goście zachęcali do regularnych ćwiczeń fizycznych. Rodzicom przekazano także broszury informacyjne i zaproszenia do grupy wsparcia dla opiekunów dzieci zmagających się z problemem otyłości, gdzie mogą odnaleźć wiele cennych wskazówek oraz wartościowych materiałów dotyczących prawidłowego odżywiania.

Event sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Fundacja Studio Figura nad Rusałką

Atrakcyjnie, bo zdrowo

Ostatnia lipcowa impreza edukacyjna pod hasłem „Zdrowi i aktywni” wzbudziła ogromne zainteresowanie. Nie tylko wśród najmłodszych, ale także ich rodziców, którzy równie chętnie, jak ich podopieczni, brali udział w atrakcjach przygotowanych przez wolontariuszy i zaproszonych gości. Wszyscy będący w dniu wydarzenia Fundacji Studio Figura nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu mieli okazję:

• odkrywać zdrowe smaki – zabawa polegała na zgadnięciu jak największej ilości ukrytych w papierowych kubeczkach owoców i warzyw tylko po ich smaku. Zachęcało to uczestników gry do próbowania rzeczy, których na co dzień unikali i umożliwiało poznanie nowych, nieznanych im jeszcze smaków;
  • zrobić sobie zmywalny tatuaż z ulubionym owocem/warzywem lub namalować je na twarzy – ta atrakcja pozwalała wolontariuszom rozpocząć rozmowę z dziećmi na temat zdrowego żywienia i zachęcić je do jedzenia warzyw oraz owoców;
  • obejrzeć pokaz mażoretki – to ciekawe przedstawienie pokazywało dzieciom i dorosłym, że istnieją różne interesujące formy aktywności, które pomogą im wprowadzić do ich codzienności ruch oraz nową pasję
  • przejść trening fitness – połączenie muzyki, sportu i świetnej zabawy, zachęcające dzieci, jak również ich rodziców, do polubienia ćwiczeń.

Dodatkowo wolontariusze Fundacji zaplatali dzieciom warkoczyki i rozdawali do samodzielnego wypełnienia grafiki edukacyjne związane ze zdrowym odżywianiem, a także rebusy oraz kolorowanki, których tematem przewodnim było prawidłowe żywienie i sport. Takie karty pracy najmłodsi mogli wypełniać wraz z rodzicami, ucząc się między innymi, jak skomponować pełnowartościowy posiłek do szkoły.

Pokaz mażoretki
Chłopiec z rzodkiewką

Wspólne działanie – dzieci ratowanie

Z powodu ciągłego wzrostu liczby dzieci i młodzieży dotkniętych nadwagą lub otyłością, głównym celem wydarzenia nad Jeziorem Rusałka Fundacji Studio Figura było nauczanie najmłodszych oraz ich opiekunów prawidłowego sposobu odżywiania się i przekazanie istoty aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. Ponadto wszystkim dorosłym będącym na imprezie Fundacji, wolontariusze przekazywali informacje, jak zapobiegać problemowi otyłości, a także udzielali odpowiedniego wsparcia i motywacji do zadbania o prawidłową masę ciała ich podopiecznych.