Góra prezentów, dekorowanie pierniczków i Święty Mikołaj. Fundacja Studio Figura w Domu Dziecka Ochronka Jurek

Świąteczny czas to idealna okazja do tego, żeby przypomnieć sobie o tym, jak wiele możemy zdziałać wspólnymi siłami i podzielić się dobrem z tymi, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Postanowiliśmy więc zamienić się w dzielne elfy i spełnić marzenia wychowanków Domu Dziecka Ochronka Jurek.

Warsztaty dla dzieci i mam

W minionym roku przeprowadziliśmy dziesiątki warsztatów dla dzieci i młodzieży. Odbywały się one w szkołach, przedszkolach i przeróżnych instytucjach. Za każdym razem mieliśmy jeden cel: edukować poprzez zabawę. Edukować na temat zdrowego stylu życia, zachęcać do aktywności fizycznej i pokazywać, że przygotowanie zdrowych przekąsek to przysłowiowa bułka z masłem. Chcieliśmy, aby najmłodsi poprzez świetnie spędzony czas połknęli bakcyla na zdrowy styl życia. Wszystko po to, aby zapobiegać wśród nich takim zjawiskom jak nadwaga i otyłość.

Edukacyjne warsztaty prowadziliśmy również z osobami, które mają kluczowy wpływ na przeciwdziałanie otyłości. Są to oczywiście rodzice będący najbliżej swoich dzieci. Z mamami, które tłumnie gromadziły się w gabinetach Studio Figura, rozmawialiśmy o tym, jak budować zdrową relację z jedzeniem u swoich pociech, jakie są przyczyny tego typu problemów i co robić, gdy sytuacja staje się trudna.

W 2023 roku spotkaliśmy się z 240 rodzicami oraz 360 dziećmi podczas aż 26 warsztatów. Każde z nich wspominamy wspaniale i w kolejnych latach pragniemy je kontynuować.

Konsultacje dietetyczne i psychologiczne

Dzięki temu, że fundacja na co dzień ma wsparcie doświadczonych specjalistów, dzieci oraz rodzice potrzebujący wsparcia mogą wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach dietetycznych oraz psychologicznych. W tym roku z naszej pomocy skorzystały kolejne rodziny! Otrzymały nie tylko porady dietetyczne i gotowe przepisy na posiłki, ale też narzędzia psychologiczne, które pomagają w radzeniu sobie z emocjami i niepowodzeniami.

Mecz charytatywny „Gramy do jednej bramki”

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego roku był mecz piłki nożnej, w którym razem z Akademią Piłkarską Reissa zagraliśmy w szczytnym celu. Zbieraliśmy fundusze, dzięki którym poprzez opiekę dietetyczną, trenerską i psychologiczną mogliśmy pomóc kolejnym dzieciom zmagającym się z otyłością. Oprócz rywalizacji sportowej zorganizowaliśmy również swego rodzaju festyn z mocą atrakcji dla najmłodszych, w tym konkurs piłkarski, plecenie warkoczyków i malowanie buziek.

Kampania społeczna „Nie znasz historii? Nie hejtuj!”

Ten rok był wyjątkowy również z uwagi na wielką, ogólnopolską kampanię społeczną naszego autorstwa. „Nie znasz historii? Nie hejtuj!” to projekt, który ma na celu przeciwdziałać hejtowi, dyskryminacji oraz przemocy wobec dzieci i młodzieży z otyłością. W ramach kampanii przeprowadziliśmy 20 wywiadów ze specjalistami w dziedzinie psychologii oraz dietetyki, a także z osobami, które doświadczyły przykrych sytuacji ze względu na swój wygląd. Dodatkowo udostępniliśmy szereg materiałów na temat hejtu, przemocy psychicznej i otyłości, a także poprowadziliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Jesteśmy dumni z podjętych przez nas działań. W czasach kiedy coraz więcej dzieci cierpi przez hejt, który potrafi ranić równie mocno co przemoc fizyczna, taka kampania jest niezwykle ważna i potrzebna.

Dziękujemy za ten rok!

62 wolontariuszy oraz 35 firm i instytucji – bez nich, a także zebranym dzięki nim środkom, działalność Fundacji w 2023 roku nie byłaby możliwa. Doceniamy to i jesteśmy Wam wdzięczni. Dziękujemy!

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.