Grupa wsparcia dla rodziców edukująca o żywieniu i psychologii dziecka

W czerwcu tego roku, w Dzień dziecka uruchomiliśmy grupę wsparcia dla rodziców edukująca o żywieniu i psychologii dziecka. Jest to zamknięta grupa która zrzesza rodziców z podobnymi problemami. W tym miejscu otrzymasz wsparcie oraz informacje jak możesz pomóc swojemu dziecku. W grupie wzajemnie się wspieramy i pomagamy sobie. Możesz bez obaw podzielić się swoimi wątpliwościami czy zadać pytanie na nurtujący Cię temat. Wraz ze specjalistami z dziedziny dietetyki i psychologii tworzymy także wartościowe materiały dla rodziców.

Na tej grupie dowiesz się między innymi:

• jak budować zdrowe nawyki u dziecka?
  • jak rozszerzać dietę?
  • jak pomóc dziecku z nadwagą?
  • jak wspierać dziecko cierpiące na zaburzenia odżywiania?
  • jak wzmacniać poczucie własnej wartości?
  • jak radzić sobie z alergią u dziecka?

Na grupie jest już z Nami ponad 500 osób.
Grupę tworzy 28 specjalistów (dietetyków, psychologów).
Na grupie do tej pory przeprowadziliśmy 23 webinary z ekspertami, które są zapisane na grupie i można w każdej
chwili je obejrzeć.

Jeżeli chcesz zadbać o przyszłość swojego dziecka i zacząć edukować się w ważnych tematach to zapraszamy do
dołączenia

Konsultacje dietetyczne i psychologiczne dla rodziców, dzieci i młodzieży

W tym roku uruchomiliśmy bezpłatne konsultacje dietetyczne i psychologiczne dla rodziców, dzieci i młodzieży
prowadzone przez specjalistów Fundacji. 8 rodzin skorzystało z naszej pomocy. Podczas konsultacji dowiedzieli
się jakie są przyczyny problemu z otyłością u dziecka oraz jakie kroki mogą podjąć, aby skutecznie zwalczyć
nadwagę. Otrzymali pomysły na zdrowe posiłki, które są dostosowane do preferencji i potrzeb dziecka, oraz
wsparcie psychologiczne, które pomaga w zmianie nawyków.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, zgłoś się

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w przedszkoalch, szkołach i instytucjach

Edukujemy żywieniowo i psychologicznie dzieci i młodzież w przedszkolach, szkołach i instytucjach.

W tym roku przeprowadzilismy warsztaty dla:

• Szkoły Unicef nr 3 w Obornikach,
  • przedszkola “Eko Wioska”,
  • Akademii Piłkarskiej Reissa.

Dzięki naszym zajęciom dzieci i młodzież dowiadują się, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz jakie kroki należy podjąć, aby zadbać o swoje zdrowie.

Warsztaty dla mam w gabinetach Studio Figura

Organizujemy w całej Polsce stacjonarne warsztaty dla mam pod tytułem „Jak zbudować zdrową relację z jedzeniem u swojego dziecka?” we współpracy z gabinetami Studio figura.

W tym roku warsztaty odbyły się w:

• Studio Figura Olsztyn Dragonów,
  • Studio Figura Warszawa Stara miłosna,
  • Studio Figura Warszawa Wola,
  • Studio Figura Warszawa Praga Północ,
  • Studio Figura Kraków Nowa Huta.

Podczas naszych warsztatów mamy dowiadują się, jakie są przyczyny problemów z jedzeniem u dzieci oraz jakie kroki mogą podjąć, aby pomóc swojemu dziecku zbudować zdrowe nawyki żywieniowe. Poznają także narzędzia psychologiczne, które pomagają w radzeniu sobie z emocjami i niepowodzeniami.

Eventy dla dzieci

W tym roku, w sezonie letnim Fundacja Studio Figura uczestniczyła aż w 14 wydarzeniach. Na eventach nasi wolontariusze rozdają materiały informacyjne, rozmawiają z dziećmi i ich rodzicami oraz prowadzą animacje i zajęcia edukacyjne. Dzięki temu docieramy do jak największej liczby dzieci i młodzieży, zachęcając ich do zdrowego stylu życia i zadbania o swoje zdrowie.

Pomoc dla Ukrainy

Zorganizowaliśmy pomoc na rzecz Ukrainy, wysyłając 15 powerbanków z baterią do charytatywnego stowarzyszenia rodzin wielodzietnych obwodu lwowskiego „Szczęśliwa Rodzina”.

Pomoc dla Fundacji

Fundacja Studio Figura nie zrealizowałaby tych wszystkich projektów gdyby nie pomoc dobrych ludzi, którym misja Fundacji jest bliska i angażują się w pomaganie. W tym roku pomogło Nam:

• 30 gabinetów SF
  • 19 firm i organizacji
  • 35 wolontariuszy

Dziękujemy za ten rok! Do zobaczenia w 2023.