Podopieczna Fundacji – Iza lat 14, Łódź

Od dzieciństwa uwielbiała aktywność fizyczną, bardzo dużo biegała i grała w piłkę nożną. Z czasem jednak zapał do sportu zaczął gasnąć, również wśród jej najbliższego otoczenia. Koledzy przenieśli się przed ekrany monitorów, a razem z nimi nasza podopieczna, która w niebezpiecznym tempie zaczęła nabierać dodatkowych kilogramów. Cała ta przygoda doprowadziła Izę do otyłości w bardzo wczesnym wieku; teraz walcząc o naprawę tego co utraciła, wraz z mamą zgłosiła się po pomoc do Fundacji Studio Figura.

Adaś z Mamą i fundacją

Historia Izy

Nie bez znaczenia w przybieraniu na wadze miał rozwód rodziców. Jest to trudne wydarzenie dla dziecka, związane z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa i stabilności, niejednokrotnie dzieci szukają wtedy pocieszenia w jedzeniu. Mama Izy próbuje radzić sobie ze wszystkim sama, jest nauczycielką w szkole podstawowej oraz trenerką fitness. Ma jeszcze jednego syna, który również ma swoje problemy i wsparcie go w nich wymaga dużo siły. Pani Sylwia większość dnia spędza poza domem, mając dwie prace nie jest jej łatwo cały czas kontrolować dietę córki. A Iza niestety ma bardzo duże problemy z samokontrolą, z uwewnętrznieniem motywacji do odchudzania, jest osobą, która bardzo potrzebuje, aby ktoś cały czas czuwał nad jej procesem odchudzania. Obie, mama i córka potrzebują pomocy Fundacji.