Jak dbać o zdrowie swojego dziecka? Fundacja Studio Figura edukuje w Zalasewie

22 września 2022 roku Fundacja Studio Figura wzięła udział w urodzinach Studio Figura Zalasewo, gdzie przez przygotowane dla dzieci atrakcje promowała zasady zdrowego żywienia. W czasie gdy zaproszone na wydarzenie kobiety brały udział w zorganizowanych dla nich niespodziankach, wolontariusze Fundacji przekazywali ich podopiecznym wiedzę o wpływie odżywiania i sportu na organizm człowieka. Dodatkowo wszyscy obecni dorośli otrzymali broszury informacyjne o przyczynach i skutkach otyłości u dzieci oraz zaproszenia do fundacyjnej Grupy Wsparcia na Facebooku

Atrakcje, które uczą jak prowadzić zdrowy styl życia

Atrakcje, które przygotowała dla dzieci Fundacja Studio Figura, nie tylko bawiły i wywoływały u najmłodszych uśmiech, ale przede wszystkim uczyły, na czym polega zdrowy styl życia i dlaczego warto go prowadzić:

• Dzięki malowaniu buziek i robieniu tatuaży ze wzorem ulubionego warzywa lub owocu wolontariusze mogli rozpocząć z dziećmi swobodną rozmowę na temat ich odżywiania. Dawało to osobom z Fundacji możliwość poznaniaco warto jeść, by być silnym i zdrowym.orygowania ich poprzez wyjaśnienie, m.in.: dlaczego niepohamowane zajadanie się słodyczami i fast foodami jest złe, a także co warto jeść, by być silnym i zdrowym.
  • Rebusy i kolorowanki, pomagały natomiast przekazać dzieciom trudniejszą wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. Oprócz kolorowych i ciekawych dla oka najmłodszych obrazków posiadały one również krótkie teksty, które w zabawny sposób wyjaśniały np.: czym jest głód glukozowy i kwasy Omega3 oraz jaki wpływ na organizm ma kozieradka.

Promocja działań Fundacji wśród dorosłych

Urodziny gabinetu Studio Figura Zalasewo to impreza, w której zawsze uczestniczy wiele kobiet, w tym również matek. Dlatego udział w tym wydarzeniu pomógł Fundacji w rozpowszechnieniu informacji o jej działaniach na rzecz walki z problemem nadwagi i otyłości wśród dzieci.

Wolontariusze rozdali obecnym na urodzinach dorosłym ulotki informacyjne o Fundacji Studio Figura, a także materiały edukacyjne, w których przedstawione zostały zasady zdrowego żywienia i zalety uprawiania sportów przez najmłodszych.

Fundacja Studio Figura – pomagamy najmłodszym spełniać ich marzenia

Fundacja Studio Figura zajmuje się pomocą dzieciom oraz młodzieży zmagających się z problemem otyłości, którą realizuje poprzez zapewnienie odpowiedniej opieki dietetycznej, trenerskiej i psychologicznej swoim wychowankom.

Fundacja skupia się także na edukacji i promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej wśród najmłodszych.