Góra prezentów, dekorowanie pierniczków i Święty Mikołaj. Fundacja Studio Figura w Domu Dziecka Ochronka Jurek

Świąteczny czas to idealna okazja do tego, żeby przypomnieć sobie o tym, jak wiele możemy zdziałać wspólnymi siłami i podzielić się dobrem z tymi, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Postanowiliśmy więc zamienić się w dzielne elfy i spełnić marzenia wychowanków Domu Dziecka Ochronka Jurek.

Świąteczne niespodzianki 

Jako że nie mogliśmy doczekać się wręczania podarunków dzieciom, to właśnie od tego rozpoczęliśmy spotkanie z podopiecznymi Ochronki Jurek! Paczki pełne niespodzianek, sprezentowane dzięki wielkim sercom zespołu Studio Figura, sprawiły im ogromną radość. Bardzo ważnym aspektem, na którym skupia się działalność Fundacji, jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dlatego dzieci w świątecznych paczkach mogły znaleźć między innymi zdrową żywność, planszówki dotyczące zdrowego stylu życia oraz vouchery do parku trampolin, aby wspierać ich aktywność fizyczną.

Dekorowanie pierniczków w świątecznym stylu

Gdy tylko podopieczni zdołali się nacieszyć otrzymanymi podarkami, przyszedł czas na następną, słodką atrakcję tego dnia, jaką było dekorowanie pierniczków. Podczas tej aktywności każde z dzieci mogło wykazać się kreatywnością oraz własną inwencją twórczą, co sprawiło, że wszystkie wypieki były zupełnie inne i wyjątkowe! Dzieci zostały pochłonięte zabawą na długie godziny, a część z naszych małych piekarzy odkryła w sobie pasję do kulinarnego świata.

Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa

Dzieciom w dekorowaniu przepysznych słodkości towarzyszyli Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa. Ich obecność dodawała wyjątkowego uroku temu spotkaniu i tworzyła niezapomnianą atmosferę. Dla wielu podopiecznych Ochronki Jurek wizyta tej dwójki okazała się największą atrakcją.

Czas, który mogliśmy spędzić we wspólnym gronie, był dla nas bardzo wartościowy i wynieśliśmy z niego wiele pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli ponownie połączyć nasze dłonie i serca, by wspólnie tworzyć kolejne magiczne chwile i pomnażać dobro.

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.