Fundacja Studio Figura na debacie “Otyłość dzieci i młodzieży – na progu katastrofy”.

6 grudnia 2022 roku, Fundacja Studio Figura została zaproszona na debatę zorganizowaną przez Najwyższą Izbę Kontroli w Warszawie, podczas której poruszony został temat otyłości panującej wśród najmłodszych.

Jak mówi sama nazwa wydarzenia – “Otyłość dzieci i młodzieży – na progu katastrofy” – jesteśmy u schyłku klęski, za którą pośrednio, jako dorośli, również jesteśmy odpowiedzialni. Skala problemu jest ogromna, ponieważ Polska zajmuje 1 miejsce na tle reszty europejskich państw. To polskie dzieci tyją najszybciej.

Jak temu zaradzić?

Chociażby mówiąc o tym zjawisku! Taki stan rzeczy wywołany jest nie tylko brakiem odpowiedniej wiedzy na temat zdrowego odżywienia wśród dorosłych i ich pociech. To także kwestia systemowa – m.in. długie kolejki do odpowiednich specjalistów. Czas oczekiwania na wizytę w dziecięcej poradni endokrynologicznej, w trybie pilnym, wynosi aż 5 miesięcy!

Jako Fundacja Studio Figura przeprowadzamy konsultacje dietetyczne i psychologiczne dla rodziców, dzieci i młodzieży, które organizujemy dzięki pomocy specjalistów z naszej Fundacji.

W całej Polsce prowadzimy stacjonarne warsztaty dla mam, pod tytułem „Jak zbudować zdrową relację z jedzeniem u swojego dziecka?”. W ten sposób skupiamy się przede wszystkim na edukacji dzieci i młodzieży, przez ich rodziców.

Udział we wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach i warsztatach jest bezpłatny.