Fundacji Studio Figura na „Biegu Lwa”

21 maja nasza Fundacja wystawiła swoje stoisko na wydarzeniu „Bieg Lwa” w Tarnowie Podgórnym. Jest to już druga miejscowość po Poznaniu, gdzie szerzyliśmy ideę naszej organizacji charytatywnej. Zawsze przy takich okazjach uczymy dzieci i młodzież zdrowych nawyków żywieniowych, które warto wdrożyć w codzienne życie.

Wydarzenie – informacje ogólne

Bieg Lwa” jest to wydarzenie biegowe inne niż wszystkie, któremu towarzyszą różne atrakcje dla całych rodzin. Tegoroczna edycja eventu w Tarnowie Podgórnym była nadzwyczajna. Łącznie we wszystkich dyscyplinach wzięło udział aż 3000 uczestników. W tym trójka pracowników naszej firmy. Event ten jest cudowną inicjatywą, promującą aktywność fizyczną nie tylko u osób dorosłych, ale i u dzieci. Dla najmłodszych organizatorzy zapewnili oddzielną konkurencję biegową nazwaną „Bieg Lwiątek”. W tej kategorii wzięło udział ponad 1000 dzieci.

Uśmiechnięta wolontariuszka Fundacji Studio FIgura
Dziewczynka tańcząca na wydarzeniu Bieg Lwa

„Bieg Lwa” – atrakcje dla dzieci

Na miejscu nasza Fundacja przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci m.in. gry edukacyjne, takie jak odkrywanie smaków, tworzenie zdrowego lunchu do śniadaniówki czy wspólne układanie piramidy zdrowego żywienia. Zaplanowaliśmy także atrakcję sportową, którą był trening dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem pałeczek. Zabawę ruchową poprowadziła instruktorka fitness Aneta Kaszkowiak. Poza treningiem było kilka atrakcji rozrywkowych takich jak malowanie twarzy w ulubione warzywa i owoce i skręcanie balonów. Podczas udziału w wydarzeniach wykorzystujemy metodę nauki przez zabawę. Ułatwia to przekazywanie informacji dzieciom i młodzieży na temat trudnych zagadnień, jakimi są zdrowe odżywianie i wpływ wysiłku fizycznego na życie każdego z nas.

Cele Fundacji Studio Figura

Nasza Fundacja zajmuje się pomocą w walce z otyłością dzieciom i młodzieży, którą realizujemy poprzez zapewnienie odpowiedniej opieki dietetycznej, trenerskiej, i psychologicznej naszym wychowankom, skupiamy się także na edukacji młodych ludzi na temat zdrowego stylu życia.

Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe i propagujemy aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. W końcu dbanie o ruch i dobrze zbilansowaną dietę jest potrzebne w odpowiednim rozwoju organizmu dziecka.

dziecko bawiące się na wydarzeniu Fundacji Studio FIgura
Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura

Jeśli chcesz pomóc naszej inicjatywie, dołącz do naszej zrzutki.

Natomiast jeśli wolisz działać, zostań wolontariuszem.

Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.