Fundacja Studio Figura edukuje i degustuje słynny rumpuć w Rokietnicy

3 września 2022 roku Fundacja Studio Figura wzięła udział w cyklicznej imprezie plenerowej w Rokietnicy pod nazwą „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć”. Dla biorących udział w wydarzeniu rodzin wolontariusze Fundacji zorganizowali wiele atrakcji i zabaw rozpowszechniających zdrowy styl życia. Ponadto dla rodziców zostały przygotowane broszury informacyjne o zagrożeniach płynących z nadwagi i otyłości u dzieci, a także zaproszenia do fundacyjnej Grupy Wsparcia na Facebooku, na której publikowane są treści edukacyjne oraz wskazówki, jak zadbać o prawidłowe odżywianie swoich podopiecznych.
W czasie imprezy działania Fundacji wspierało Studio Figura Rokietnica.

Zabawa i rozmowa – edukacja w stylu Fundacji Studio Figura

Główną atrakcją wrześniowej imprezy w Rokietnicy była oczywiście degustacja, przyrządzonego w 1600 litrowym garnku rumpuciu, zupy jarzynowej będącej symbolem gminy. Jednak stoisko Fundacji Studio Figura również cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Przygotowane przez wolontariuszy zabawy nie tylko dawały dzieciom dużo radości, ale pozwalały także zwiększyć ich wiedzę na temat zdrowego żywienia.
Malowanie buziek i robienie zmywalnych tatuaży ze wzorem ulubionego owocu lub warzywa pomagało rozpocząć rozmowę z maluchami m.in. o: ich diecie, wpływie nadmiernego jedzenia słodyczy i roli witamin w organizmie człowieka. Trudniejsze informacje dotyczące prawidłowego odżywiania się oraz aktywności fizycznych wolontariusze przekazywali natomiast poprzez edukacyjne kolorowanki i rebusy. Dodatkowo każde dziecko na stoisku Fundacji dostawało wcześniej przygotowane grafiki, w których pod okiem ekspertów mogło zaplanować swoją zdrową śniadaniówkę lub całodzienne menu.
W celu promocji działań Fundacji jej wolontariusze zaplatali również dzieciom pomarańczowe warkoczyki, a rodzicom rozdawali materiały informacyjne.

Fundacja Studio Figura – pomagamy najmłodszym spełniać ich marzenia

Fundacja Studio Figura zajmuje się pomocą dzieciom oraz młodzieży zmagających się z problemem otyłości, którą realizuje poprzez zapewnienie odpowiedniej opieki dietetycznej, trenerskiej i psychologicznej swoim wychowankom.
Fundacja skupia się także na edukacji i promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej wśród najmłodszych.