Ferie pełne rozwoju dla młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Reissa. Fundacja Studio Figura z warsztatami edukacyjnymi odwiedziła Młodych Sportowców podczas zimowych obozów sportowych.

Ferie okazały się czasem pełnym wrażeń dla naszych przyszłych mistrzów z Akademii Piłkarskiej Reissa. Młodzi Piłkarze w czasie trwania obozu sportowego w Opalenicy i Jarocinie znaleźli czas na edukacje i rozwój osobisty wraz z Fundacją Studio Figura. Sportowcy wzięli udział w czterech warsztatach edukacyjnych ze specjalistami Fundacji: psychologiem i dietetykiem.

Odkrywamy supermoce! – warsztaty z psychologiem.

Młodzi Piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa odkrywali swoje super moce podczas inspirujących warsztatów z psycholog, trenerem TUS, Pauliną Poznańską.

Dzięki warsztatom mieli okazję zagłębić się w świat emocji, których doświadczają na boisku i poza nim. Pod opieką psycholog Pauliny Poznańskiej każdy z młodych sportowców mógł lepiej poznać siebie i zrozumieć, jak emocje wpływają na grę. To niezwykle ważne, by być nie tylko mocnym fizycznie, ale także psychicznie!

Psycholog Paulina zadbała o cenne wskazówki i inspirującą atmosferę podczas różnorodnych ćwiczeń:

  • Kubeczki emocji: Piłkarze mieli okazję przyjrzeć się jakie emocje im towarzyszą, gdy drużyna przegrywa mecz, przed ważnym spotkaniem oraz gdy zawodnik z drużyny lub przeciwnika podejmuje działania, które są irytujące dla innych.
  • Komiks: Twój przyjaciel przegrał mecz co mu powiesz?Razem z psycholog Pauliną sportowcy tworzyli scenariusze, jak rozmawiać z przyjacielem, który przegrał mecz. To ważne, aby potrafić wspierać się nawzajem, nawet w porażce.
  • Burza mózgu: powstały pomysły, jak radzić sobie ze stresem i napięciem przed meczem, by być gotowym na zbliżające się wyzwania w sezonie meczowym.
  • Techniki relaksacyjne do wykorzystania przed ważnym meczem.
  • Scenka: jak rozwiązać konflikt między zawodnikami. Młodzi sportowcy symulowali sytuacje konfliktowe i wspólnie z psycholog szukali konstruktywnych sposobów ich rozwiązania, ucząc się skutecznej komunikacji i współpracy.
  • Tor przeszkód: ćwiczenie budujące umiejętności podejmowania współpracy między zawodnikami i poznawanie mocy wzajemnego wsparcia podczas pokonywania trudności na torze przeszkód.
  • Ćwiczenie dokończ zdanie: Gdy doświadczam konfliktu z innym zawodnikiem to…Przyszli mistrzowie wypowiadali się na temat doświadczanych konfliktów z innymi zawodnikami, ucząc się radzenia sobie z emocjami i rozwiązywania problemów w sposób konstruktywny.
  • Wybuch złości: Prowadząca poprosiła sportowców o przypomnienie sobie sytuacji, która spowodowała u nich pojawienie się złości w ostatnim czasie. Następnie dzieci mogły symbolicznie przelać swoją złość do kociołka, w którym na samym końcu nastąpił wybuch! Takie ćwiczenie może pomóc dzieciom zrozumieć swoje emocje, nauczyć się kontrolować złość oraz radzić sobie w trudnych sytuacjach w sposób konstruktywny.

Młodzi Piłkarze są gotowi na kolejne wyzwania i nie mogą się doczekać, aby w pełni wykorzystać swoje super moce na boisku i poza nim!

Jak odżywiają się Mistrzowie? – warsztaty z dietetykiem.

Młodzi Gracze brali też udział w warsztatach rozwijających umiejętności w zakresie żywienia okołowysiłkowego podczas warsztatów z dietetyczką Julią Urbaniak.
Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa poznawali zasady zdrowego żywienia i komponowania posiłków okołotreningowych podczas praktycznych warsztatów. Rozpoczęliśmy od dogłębnego zrozumienia piramidy zdrowego żywienia oraz zdrowego talerza, co pozwoliło młodym Mistrzom zrozumieć sposób, w jaki powinni komponować swoje posiłki, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Warsztaty łączyły część wprowadzającą i interaktywną, podczas której młodzi Piłkarze wykonywali ćwiczenia. Dzieci miały okazję korzystać z wycinanek z różnych grup produktów spożywczych, aby samodzielnie układać swoje posiłki oraz piramidę żywieniową. Było to niesamowicie inspirujące doświadczenie obserwować, jak kreatywnie i starannie komponowali swoje talerze, starając się uwzględnić różnorodność składników odżywczych i źródła wszystkich makroskładników, witamin i minerałów.

W drugiej części warsztatów wspólnie rozwijaliśmy praktyczne umiejętności kulinarne, przygotowując pyszne i zdrowe wrapy: z hummusem, serkiem, łososiem, chudą wędliną i świeżymi warzywami jako głównymi składnikami do wyboru. Podczas przygotowywania wrapów Piłkarze mieli okazję nie tylko nauczyć się nowych umiejętności kulinarnych, ale także dowiedzieć się, jakie składniki są korzystne dla ich organizmu, szczególnie w kontekście aktywności fizycznej.

Edukacja, inspiracja i zabawa podczas warsztatów z Fundacją Studio Figura.

Warsztaty były nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i inspirujące.
Dzięki nauce komponowania zdrowych talerzy i przygotowywania posiłków okołotreningowych przyszli Mistrzowie nabrali pewności siebie w podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.
Z kolei dzięki nowo nabytej wiedzy o emocjach, złości i stresie z pewnością łatwiej sobie będą radzić z trudnościami i nowymi wyzwaniami.

Wierzymy, że Przyszli Mistrzowie są gotowi na stawianie czoła kolejnym wyzwaniom każdego dnia!

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.