Dni gminy – event w Tarnowie Podgórnym

W ostatni majowy weekend Fundacja Studio Figura pojawiła się jako wystawca na jednym z największych wydarzeń gminy Tarnowo Podgórne jakim są Dni Gminy.

Dni Gminy Tarnowa Podgórnego – informacje o wydarzeniu

Dni gminy w Tarnowie Podgórnym to wydarzenie o charakterze sportowo-rozrywkowym, które zazwyczaj trwa 3 dni i jest przepełnione mnóstwem zabaw. Impreza była dedykowana przede wszystkim do mieszkańców Tarnowa Podgórnego, ale udział w tym wydarzeniu mogli wziąć również wszyscy ci, którzy chcieli spędzić weekend poza domem. Na miejscu uczestnicy mogli brać udział w wielu atrakcjach m.in.: torze przeszkód dla dzieci, zawodach pływackich sztafet rodzinnych, paradzie mieszkańców gminy, pokazie zabytkowych aut. Wydarzenie to co roku przyciąga tłumy mieszkańców, podobnie było także w tym roku. Tegoroczna frekwencja była większa niż podczas ostatniej edycji tej imprezy!

wspieranie podopiecznych
atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci Fundacji

Niedziela była dniem poświęconym na atrakcje dla rodzin z dziećmi. Nasza Fundacja zorganizowała dla wszystkich chętnych poranną jogę. Ćwiczenia dla dorosłych i dzieci prowadziła joginka Emilia Burkiewicz. Poza jogą dla uczestników eventu miał miejsce również trening fitness. Zabawę ruchową poprowadziła instruktorka fitness Ania Kucharzak. Dzieci miały okazję także oglądać występ mażoretki Nicoli Tylskiej, która zachwyciła wszystkich swoim tańcem.

Oprócz atrakcji sportowych przygotowanych zostało wiele zabaw edukacyjnych, takich jak odkrywanie smaków, tworzenie zdrowego lunchu do śniadaniówki czy wspólne układanie piramidy zdrowego żywienia. Dodatkowo w naszej strefie zabawy dzieci miały możliwość pomalowania twarzy i otrzymania balonowego pieska, miecza czy korony. Uczestnicząc w wydarzeniach, wykorzystujemy metodę nauki przez zabawę. Taki sposób edukacji ułatwia przekazywanie informacji dzieciom i młodzieży na temat trudnych zagadnień, jakimi są zdrowe odżywianie i wpływ wysiłku fizycznego na życie oraz funkcjonowanie każdego z nas.

Nasza misja i cele

Nasza Fundacja zajmuje się pomocą w walce z otyłością i nadwagą u dzieci i młodzieży. Naszą pomoc realizujemy poprzez zapewnienie odpowiedniej opieki dietetycznej, trenerskiej i psychologicznej naszym wychowankom. Dużo uwagi zwracamy także na edukację młodych ludzi na temat zdrowego stylu życia.

Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe i propagujemy aktywność fizyczną wśród dzieci oraz nastolatków. W końcu dbanie o ruch i dobrze zbilansowaną dietę jest potrzebne dla odpowiedniego rozwoju organizmu dziecka.

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj.

Jeśli chcesz pomóc naszej inicjatywie, dołącz do naszej zrzutki.

Natomiast jeśli wolisz, działać zostań wolontariuszem.

Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.

wspieranie podopiecznych