Dekorujemy świąteczne pierniki

Nie byłoby świąt bez choinki, prezentów i wigilijnego stołu, ale również bez pierniczków. Wiedzą to zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego to właśnie tych ostatnich zaprosiliśmy do naszej siedziby, aby wspólnymi siłami stworzyć nie tylko smaczne, ale też niesamowicie wyglądające słodkości. Z kolei na wyjeździe, w Siedlcach i Ząbkach, razem z najmłodszymi przygotowaliśmy piękne i oryginalne kartki świąteczne.

Warsztaty z dekorowania pierniczków

Jakie powinny być świąteczne pierniczki? Według dzieci, które wzięły udział w naszych warsztatach, oprócz tego, że słodkie i pyszne, to również kolorowe, ciekawe oraz przykuwające uwagę. Takie właśnie były ich propozycje!

Podczas dekorowania ciasteczek najmłodsi mieli możliwość trenować swoją motorykę, pobudzić wyobraźnię oraz pomysłowość. Oprócz tego jednak dzieci świetnie się bawiły. W myśl zasady edukacja przez zabawę, którą kierujemy się od początku swojej działalności, nasza dietetyczka Julia pokazała małym warsztatowiczom zdrowsze zamienniki tradycyjnych sklepowych dekoracji na ciastka. Każdy z uczestników opuszczał zajęcia z uśmiechem na twarzy i pełen pomysłów do dalszych świątecznych przygotowań.

Kreatywnie z dziećmi

Fundacja Studio Figura przed Świętami Bożego Narodzenia miała pełne ręce roboty. Oprócz warsztatów z dekorowania pierników oraz kilku innych akcji zorganizowaliśmy również spotkania z dziećmi z Siedlec oraz Ząbek. Najmłodsi zebrani w tamtejszych gabinetach Studio Figura mieli bojowe zadanie. Musieli przygotować możliwie jak najpiękniejsze i jak najbardziej kreatywne świąteczne kartki. W ruch poszły kolorowe pisaki, wyklejanki oraz brokaty. Rezultaty ich pracy były wspaniałe.

Poznaj naszych podopiecznych Fundacji Studio Figura, klikając tutaj
Chcesz pomóc naszej inicjatywie? Dołącz do naszej zrzutki.
Wolisz, działać? Zostań wolontariuszem.
Jesteś rodzicem i szukasz pomocy dla swojego dziecka, które ma problem z nadwagą lub otyłością? Skontaktuj się z nami.